Proběhlé výstavy  >  Branko Biščan

N ovinky O galerii A ktuální výstavy P roběhlé výstavy I nteriér D ruzí o nás P artneři K ontakty N apište nám M apa stránek

Branko Biščan

Branko Biščan Branko Biščan Balkánský naturel ožívá v těchto dnech v Galerii Pod Svícnem. Divoce smyslnou a spontánní tvorbu vystavuje srbský výtvarník Branko Biščan. Výstava jeho maleb nese neobvyklý název Euthanasie aneb Případ člověka, který chtěl zabít Boha. Vystavené obrazy jsou hodně spontánní a velmi subjektivně pojaté. Přitom jak se na nich jednotlivé motivy prolínají, vytváří dvojsmyslný nebo trojsmyslný obsah. Člověk v nich musí hledat...

Akademický malíř Branko Biščan pochází ze srbské Niše. Milovníci výtvarného umění se s jeho tvorbou ve Frýdku-Místku již mohli setkat častěji. Biščan patří k frýdecké "staré gardě", velmi úspěšnou přehlídku jeho tvorby mohli diváci zhlédnout pod názvem Paint in... . V Galerii Pod Svícnem vystavoval již svůj triptych nazvaný Try kusy.
Branko Biščan Biščan je synem Chorvata a Bulharky. Dětství, studium na bělehradské Akademii výtvarných umění a první dospělá (současně první tvůrčí) léta svého života prožil v Srbsku, kde jeho rodiče žijí dodnes.

Branko Biščan vystudoval v letech 1973-78 Akademii výtvarných umění v Bělehradě u profesora Rajka Nikoliče. Od roku 1990 žije na Moravě. Euthanasie... je Biščanovou sedmou samostatnou výstavou v České republice. Umělec se zúčastnil i několika společných výstav, včetně salonů výtvarníků z frýdecko-místeckého regionu.

zpět   |   nahoru   |   domů
 

 
 
administrace
943 571 / 4
       
Všechna práva vyhrazena / © 2008 Pod Svícnem o.s. / realizace nextWEB