N ovinky O galerii A ktuální výstavy P roběhlé výstavy I nteriér D ruzí o nás P artneři K ontakty N apište nám M apa stránek

Navštivte stálou prodejní galerii v Antikvariátě Pod Svícnem

Přijďte si vybrat z nabídky Antikvariátu Pod Svícnem na Farní 16 ve Frýdku. Nabízíme desítky uměleckých děl všech technik a stáří (i moderní). Zastoupeni jsou i zahraniční autoři.

28.2.2011: Lukáš Horký vystavuje cyklus fotografií Sweetsen fest

Lukáš Horký v Galerii Pod Svícnem Ve středu 2. března od 17 hodin v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem proběhne vernisáž výstavy cyklu fotografií Lukáše Horkého , které vznikaly během loňského ročníku festivalu Sweetsen fest .

Lukáš Horký
pracuje několik let v oboru vizuální komunikace, studuje Institut tvůrčí fotografie a hraje na basovou kytaru v hudební formaci Downbelow . Do svých 21 let zaměřen pouze do sfér exaktních věd, avšak postupně čím dál více fascinován fotografií a obrazovým uměním.

Po absolvování informatiky na brněnské Masarykově Univerzitě pracoval jako volný programátor a grafik. V současnosti se čisté informatice nebrání, ale jeho hlavní náplní zůstávají směry více kreativní. Fotografie se stala jeho životním posláním.

1.1.2011: Salon Omalovánka v Galerii Pod Svícnem

V sobotu 18. prosince byla zahájena vernisáží v pořadí již osmá, každoroční kolektivní přehlídka Salon, tentokrát s tématem Omalovánka.
Salon Omalovánka v Galerii Pod Svícnem Letošní účastníci:

Vojtěch Adamec
Adéla Králová

Jan Bittner
Michaela Karásková

Zuzana Čadová
Tomáš Rozehnal

Dagmar Čaplyginová
Drahomíra Milatová
+Česká vejce

Olga Fidzinská
Michal Popieluch

Brigita Glasnáková
Veronika Knapová

Tomáš Hrubiš
Veronika Opavská

Jakub Jarcovják
Lubomír Jarcovják

Eva Jurčová
Josef Jurča

Tomáš Lindovský
Tomáš Rozehnal

Jan Lörinc
Petr Mecner

Alena Musilová
Frida Kahlo

Michaela Poljaková
Lucie Lázecká

Markéta Vlčková
Natálie Pěrková Knotková

Michal Popieluch
Vojtěch Popieluch

Vernisáž doprovodil improvizační soubor písní a tanců mezi tichem a hlukem Niamina a hudební vstupy Jakuba Tichého a Davida Stypky.

Letošnímu ročníku Salonu předcházelo již 7 kolektivních výstav s tématy Slast, Barva, Portrét, Anděl, Fáma, Klišé a Chvění. Akce se pravidelně účastní několik desítek autorů.

Výstava potrvá do 30. ledna 2011. Akce se koná v rámci oslav 10 let Domu Pod Svícnem.

Více informací o domě na
www.podsvicnem.cz

25.11.2010: Dům Pod Svícnem slaví 10 let!

Dům Pod Svícnem slaví 10 let Dům Pod Svícnem , který se nachází v historickém centru Frýdku, poblíž Zámeckého náměstí, je kulturním centrem v pravém slova smyslu. Nachází se v něm antikvariát s galerií, dvoupodlažní bar s krytou terasou, nekuřácká a vegetariánská restaurace, sídlo filmového klubu a dokonce i trafika s kavárnou.

Na aktuální reportáž o domě se můžete podívat
zde.

22.11.2010: Fotogalerie vernisáže Jana Slováka

Jan Slovák v Galerii Pod Svícnem Fotograf Radek Talaš zachytil Jana Slováka nejen během vernisáže výstavy v Galerii Pod Svícnem...

Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout
zde.

5.11.2010: Jan Slovák v Galerii Pod Svícnem

Jan Slovák v Galerii Pod Svícnem V sobotu 13. listopadu od 16 hodin v Galerii Pod Svícnem proběhne vernisáž obrazů Jana Slováka s názvem Lisované stíny. Úvodní slovo Pavel Preisner. Výstava potrvá do 17. prosince 2010.

Jan Slovák (* 18. prosince 1957 Gottwaldov, nyní Zlín) je grafik, řezbář, básník, spisovatel. Rodák z Pradliska (okres Zlín). Vystudoval historii a filozofii na UK v Praze. Žije v Provodově. Od roku 1995 pracuje jako středoškolský učitel (SZŠ a Vošz Zlín).

10.10.2010: Zúčastněte se tradičního Salonu v Galerii Pod Svícnem

Salon Omalovánka
18.12.2010 - 28.1.2011

Účast je nutné potvrdit konce října a  nejpozději do 17.12. dopravit dílo do Antikvariátu v Domě Pod Svícnem. Instalace a vernisáž proběhne 18.12.2010.

“Chtěli bychom se pokusit o rehabilitaci tématu - a to vymanit omalovánky z úzkého pojetí čmárání pro děti aniž bychom zavrhli "objevování dětského" a vrhnout se na významy "doplnit, domyslet, dotvořit" nikoli ve smyslu vytvoření předloh k omalování, ale vytvoření vodítek a impulzů k neustále aktualizované potřebě dotvářet, otevírat, uzavírat a rozluštit - čili k principům platným až do věku důchodového.“, popisuje záměr kurátorka výstavy Dagmar Čaplyginová.

Podmínky účasti na Salonu Omalovánka:

- omalovánka by měla mít alespoň dva autory
- může jich být i více, spolupracovat mohou jednotlivci, dvojice, skupiny
- dílo tedy vzniká postupně, po částech
- nejde o to dílo přetvořit k nepoznání, ale dotvořit, domyslet, doplnit
- téma omalovánky, technika, rozměry – jsou  zcela libovolné, omalovánka může být i prostorová - v takovém případě dejte včas vědět, pro trojrozměrné objekty jsou k dispozici pouze tři okna Antikvariátu, rozměr cca 80 x 120cm
- každá fáze změny by měla být nafocena - aby mohla být vystavena spolu s finální podobou dotvořeného díla
- pokud půjde pouze o dva autory na jednom díle, vyfotí dílo první autor a pošle se jménem
a popisem mailem na kontaktní mail
- pokud by šlo o spolupráci více autorů, mohou postupovat stejně a každou fázi nafotit a poslat nebo se domluvit mezi sebou, a fotodokumentaci si postupně předávat až ke konečnému výsledku
- chceme-li pak vystavit finální podoby omalovánek spolu s předchozími fázemi - bude velikost tisku předchozích fází asi omezená na menší formát, maximálně A4, A5
- autor poslední výsledné verze omalovánky pak dílo doručí do Antikvariátu Pod Svícnem, spolu se základními údaji pro katalog - jména všech  autorů, kteří se proměny díla  zúčastnili, název díla, technika, rozměry

Aby mohlo dojít k zajímavé výměně a vlastnímu výběru omalovánky, kterou by bylo možné si vybrat a dotvořit na místě nebo si ji jen vybrat a odvézt, navrhujeme účastníkům salonu možnost setkání a zároveň tvůrčí dílny v sobotu 20.11. v prostorách Výtvarného oboru ZUŠ ve Frýdku-Místku, ul.Politických obětí 125. Pro přespolní možnost přespání na Výtvarném oboru už v pátek 19.11. ve vlastním spacáku, v budově k dispozici WC a sprcha, příjezd je možný mezi 18 a 22 hodinou.

Vlastní dílna – workshop proběhne v sobotu 20.11. od 9 hodin až do večera -  fotografa zajistíme, dostupné nástroje a nářadí k dispozici.

K uskutečnění této dílny potřebujeme vědět, jaký bude váš zájem, ozvěte se, prosím, nejpozději do 11.11.2010.

Kontakt: galerie@podsvicnem.cz nebo info@dagmarin.cz, Dagmar Čaplyginová, tel. 724 030 191.

5.10.2010: Bonbóni Aleny Musilové od 9. října

Alena Musilová v Galerii Pod Svícnem V sobotu 9. října 2010 bude od 18 hodin zahájena výstava obrazů Aleny Musilové s názvem Bonbóni. Úvodní slovo Jiří růžička. Výstava potrvá do 12. listopadu 2010.

Jak viděli vernisáž návštěvníci? Přečtěte si
zde.

27.8.2010: Paralelní světy Michala Popielucha

Michal Popieluch V sobotu 4. září 2010 bude od 18 hodin zahájena výstava fotografií Michala Popielucha s názvem Paralelní světy. Úvodní slovo zajistí autor s pomocí několika přátel. Výstava potrvá do 8. října 2010.

Více informací o autorovi a minulých výstavách naleznete na
Michal Popieluch

1.8.2010: Veronika Opavská v Galerii Pod Svícnem

Veronika Opavská v Galerii Pod Svícnem Více o autorce a výstavě naleznete zde.

20.6.2010: Pavel Preisner představí svou tvorbu

Pavel Preisner V sobotu 26. června od 17 hodin v Galerii Pod Svícnem proběhne vernisáž obrazů Pavla Preisnera. Úvodní slovo Jan Slovák. Výstava potrvá do 30. července 2010.

Pavel Preisner žije ve Zlíně a vyučuje na Zlínské soukromé vyšší odborné škole umění. Malíř – člen romantického sdružení ROMAN /Navrátil, Preisner, Szotkowski/. Vystavuje samostatně, s ROMANEM i hromadně. Vydal básnické sbírky Ulomili /Host, Brno 1996/ a Usuch /Host, Brno 2000/. Ilustroval sbírku básní M. J. Stohra Hodina hora /Host, Brno 1998/ a knihu Zloděj a jiné podivné figury od G. Heyma /Host, Brno 1998/.

Více informací o autorovi a minulých výstavách naleznete
www.skolaumeni.cz

Fotogalerii Petry Rudlové z vernisáže naleznete
zde.

17.5.2010: Lina Némy se vrací domů

V sobotu  22. května 2010 v 18 hodin v Galerii Pod Svícnem proběhne vernisáž výstavy fotografií Liny Németh s názvem Cesta domů/Way Home. Výstava potrvá do 25. června 2010.

Lina Németh v Galerii Pod Svícnem

Více informací o autorce a minulých výstavách naleznete
www.linanemeth.com

10.4.2010: Zuzana Čadová vystaví kresby, malby a sochy

Zuzana Čadová v Galerii Pod Svícnem V sobotu 17. dubna od 18 hodin v Galerii Pod Svícnem proběhne vernisáž výstavy kreseb, koláží a soch Zuzany Čadové. Výstava potrvá do 21. května 2010.

Více informací o autorce a minulých výstavách naleznete
zde

1.3.2010: Marek Pražák se vrací na místo činu!

Marek Pražák v Galerii Pod Svícnem V sobotu 13. března od 18:30 hodin se v Galerii Pod Svícnem odehraje vernisáž výstavy velkoformátových maleb a kreseb Marka Pražáka s názvem Pozdravy ze Slunečního města Ostravy.

Úvodní slovo pronese autor. Hudba Marek Pražák a Pavel Macura. Výstava potrvá do 16. dubna 2010.

Více o autorovi a výstavě
zde.

1.2.2010: Tamara Blažková vystaví pastely

Tamara Blažková v Galerii Pod Svícnem V sobotu 6. února v 17 hodin bude v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava obrazů Tamary Blažkové. Výstava pastelů potrvá do 12. března 2010.   

Více o autorce a výstavě naleznete
zde.

27.1.2010: Koncert dua Dva proběhne na Pavlači v sobotu 30. ledna

Dva v Galerii Pod Svícnem V sobotu 30.ledna bude v Galerii Pod Svícnem ukončena kolektivní přehlídka Salon Chvění. Ukončení výstavy bude na Pavlači doplněno od 20 hodin živým vystoupením akusticko elektrického dua Dva.

ON / kytara / zpěv / kuchyňský beatbox / smyčky
ONA / zpěv / saxofon / klarinet / melodica / pianko / monchichi


Dva jsou dva, někdy čtyři. Koncerty jsou často doprovázeny živou meotarovou projekcí projektu 2m // (Magdalena Hrubá a Markéta Lisá - též Midi Lidi a Audiofenky).

Akce je bez vstupného! více o konceru na
www.2dva.cz

1.1.2010: Program výstav Galerie Pod Svícnem na rok 2010

1.1.2009: Pan domácí vám přeje všechno dobré do roku 2010...

PF 2010 - Dům Pod Svícnem

8.12.2009: Salon Chvění je již sedmou kolektivní přehlídkou Pod Svícnem

Salon Chvění - Galerie Pod Svícnem V sobotu 12. prosince v 18 hodin bude zahájena vernisáží v pořadí již sedmá, každoroční kolektivní přehlídka Salon, tentokrát s tématem Chvění. Výstava potrvá do 30.ledna 2010. 

Ukončení výstavy bude 30.ledna 2010 od 20 hodin doplněno živým vystoupením akusticko elektrického dua Dva.

Více informací o výstavě
Salon Chvění

1.11.2009: Zora Jarcovjáková v Galerii Pod Svícnem

Zora Jarcovjáková V sobotu 7. listopadu v 17 hodin bude v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava monotypů a maleb Zory Jarcovjákové a potrvá do 12. prosince 2009.   

Více o autorce a výstavě naleznete
zde.

30.10.2009: Informace pro účastníky Salonu Chvění

V Galerii Pod Svícnem se připravuje již sedmá kolektivní výstava Salon, tentokrát s tématem Chvění.

Zájemci o účast mohou kontaktovat kurátorku galerie Dagmar Čaplyginovou na info@dagmarin.cz. Díla je třeba dopravit do Antikvariátu Pod Svícnem nejpozději do pátku 11.12.2009. Grafické listy, fotografie a digitální tisky přijímáme pouze v adjustované podobě.   

Vernisáž akce proběhne v sobotu 12.12.2009 od 18 hodin.         

Letošnímu ročníku Salonu předcházelo již šest kolektivních výstav s tématy Slast, Barva, Portrét, Anděl, Fáma a Klišé. Akce se pravidelně účastní několik desítek autorů.
         
Důležité sdělení: každý účastník Salonu bude mít u díla nebo ještě lépe na jeho zadní straně napsáno 5 základních údajů - jméno, název díla, rok výroby, techniku a rozměry pro připravovaný katalog.

31.8.2009: SKALIARIK

SKALARIK v Galerii Pod Svícnem V pondělí 31. srpna byla v Galerii Pod Svícnem zahájena pod pseudonymem SKALIARIK výstava Zuzany Sommernitzové. Výstava série aranžovaných fotografií s názvem Portréty potrvá až do 6.listopadu 2009.

SKALIARIK o své výstavě říká: "Celá série aranžovaných fotografií s názvem Portréty vznikla na základě jedné zakázky. Malířskému a grafickému zobrazování hospodářských zvířat se věnuji dlouhodobě. Jsou pro mě přitažlivá zdánlivou neatraktivností a skromností. Jejich vizuální zajímavost a krása ve spojení se zcela zvláštní klidovou náladou, kterou vyzařují, mě motivují neustále se k tomuto tématu vracet."

Více o autorce a výstavě naleznete
zde.

15.6.2009: Libuše Pražáková v Galerii Pod Svícnem

Libuše Pražáková Pod Svícnem Libuše Pražáková Pod Svícnem - autoportrét V sobotu 20. června v 18 hodin bude v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava maleb i prostorových objektů Libuše Pražákové se společným názvem Painting. Výstava potrvá do 24. července 2009.   

Více o autorce a výstavě naleznete
zde.

16.5.2009: Martina a Břetislav Svozilovi

Svozilovi v Galerii Pod Svícnem V sobotu 16. května v 18 hodin bude v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava prací Martina a Břetislava Svozilových s názvem Kampak se asi všichni stěhujou…. Výstava potrvá do 19.června 2009.

Martina Svozilova o své výstavě říká: "Výstava je věnovaná cestě na ostrov a všem, se kterými jsme měli možnost potkat se a strávit společný čas. Jedná se o ostrov ležící v Dagestánu. Jak jsme se k ostrovu dostali? Ostrov si mého muže našel, stejně jako jsme se našli my..."

Více o autorech a výstavě naleznete
zde.

5.3.2008: Výstava maleb Hany Mikulenkové

Hana Mikulenková v Galerii Pod Svícnem Dnes, 5.března, bude v 18 hodin v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava maleb Hany Mikulenkové s názvem Stranger. Výstava potrvá do 10.dubna 2009.   

Více o autorce a výstavě naleznete
zde.

28.1.2009: Fotografie "Mezi světy" Kateřiny Popiolkové

Kateřina Popiolková v Galerii Pod Svícnem V sobotu 31. ledna v 18 hodin bude v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava fotografií Kateřiny Popiolkové s názvem Mezi světy. Výstava potrvá do 6. března 2009.   

Fotografie vznikaly v průběhu let 2003 až 2008. Jsou chvílí, myšlenkou, pocitem, odrazem, vzpomínkou a věrným přítelem na mých cestách italských. S paprsky jižních dálek sireálek...

Více o autorce a výstavě naleznete
zde.

28.1.2009: Fotodokumentace a účastníci Salonu Klišé

Salon Klišé v Galerie Pod Svícnem Prohlédněte si fotodokumentaci instalace a vernisáže posledního Salonu Galerie Pod Svícnem. Salon Klišé objektivem Soni Janošcové

Salonu Klišé v Galerie Pod Svícnem se letos účastní tito umělci:

Alena Musilová, Jan Bittner, Tomáš Rozehnal, Zuzana Čadová, Andrzej Cieslar, Tamara Blažková, Pavel Preisner, Libuše Pražáková, Brigita Glasnáková, Marie Vránová, Markéta Prokopová, Ivo Sedláček, Tomáš Lindovský, Zuzana Sommernitzová, Michal Popieluch, Jana Kubicová, Tomáš Hrubiš, Lubomír Jarcovják, Oldřich Morys, Jiří Helcel, Anna Marcinkowska, Markéta Vlčková, Lukáš Henzl, Marek Malůšek, Robert Šafařík, Juraj Jakubčiak, Jiří Anders

Vernizáž výstavy byla vkusně doplněna remixem hitů našeho mladí v podání DUO HEINZ:
 

1.12.2008: Zveřejňujeme program výstav na rok 2009

Program Galerie Pod Svícnem na rok 2009 naleznete v sekci Aktuální výstavy

1.12.2008: Salon Klišé zahájí 13. prosince šestou kolektivní přehlídku

Salon Klišé Galerie Pod Svícnem V sobotu 13. prosince v 19 hodin bude v Galerii Pod Svícnem (v Salónku na Pavlači) zahájena vernisáží v pořadí již šestá, každoroční kolektivní přehlídka Salon, tentokrát s tématem Klišé. Výstava potrvá do 30.ledna 2008.   
   
Součástí vernisáže bude i překvapivé, improvizované a věříme že nejenom hudební vystoupení vystavujících umělců.         
       
Konečný počet vystavujících a podoba výtvarných prací se jako každoročně do poslední chvíle vyvíjí. Tato otevřená a spontánní forma výstavy je volena záměrně. Výsledek bývá překvapením pro všechny zúčastněné. V případě velkého zájmu budeme výtvarné práce instalovat do prostor celého Domu Pod Svícnem.           
           
Salon Klišé 2008 bude opět představen v souhrném katalogu. Dovolujeme si Vás upozornit, že katalogy z minulých Salonů jsou v omezeném počtu stále k dispozici v Antikvariátě Pod Svícnem.         
       
Letošnímu ročníku Salonu předcházely již čtyři kolektivní výstavy s tématy Slast, Barva, Portrét, Anděl a Fáma.

1.10.2008: Vernisáž grafiky Táni Šedové doprovodí Lukáš Henzl

Táňa Šedová Pod Svícnem V sobotu 4. října v 18 hodin bude v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava grafik Táni Šedové. Výstava potrvá do do 7.listopadu 2008.     

Vernisáž slovem uvede Lukáš Orlita a hudebně doprovodí Lukáš Henzl.

Více o autorce a výstavě naleznete
zde.

1.9.2008: Informace pro účastníky Salonu Klišé

Letošní téma: Klišé.    
   
Díla je třeba dopravit do Antikvariátu Pod Svícnem nejpozději do pátku 12.12.2008.       
Vernisáž: v sobotu 13.12.2008 od 18 hodin                  
                      
Důležité sdělení: každý účastník Salonu bude mít u díla nebo ještě lépe na jeho zadní straně napsáno 5 základních údajů - jméno, název díla, rok výroby, techniku a rozměry pro připravovaný katalog. Tyto informace zašlete také na e-mail Dagmar Čaplyginové: info@dagmarin.cz a do předmětu napište Salon Klišé. Grafické listy, fotografie a digitální tisky přijímáme pouze v adjustované podobě.  
  
Letošnímu ročníku Salonu předcházely již pět kolektivních výstav s tématy Slast, Barva, Portrét, Anděl a Fáma

28.8.2008: Proměny duhy Marie Vránové

Marie Vránová Pod Svícnem V sobotu 30. srpna v 17 hodin bude v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava obrazů Marie Vránové s názvem Proměny duhy. Výstava potrvá do 3. října 2008. Součástí vernisáže bude hudební vystoupení kapely Sonyk Bel.        
      
Více o autorce naleznete na
zde. Informace o kapele na www.sonykbel.cz

16.6.2008: Působivé svědectví všedního dne Evy Jurčové

Eva Jurčová Pod Svícnem V sobotu 21. června v 17 hodin bude v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava obrazů Evy Jurčové s názvem Svědectví obyčejného života. Malby budou v galerii vystaveny do 25.července 2008.    
 
Eva Jurčová o své výstavě říká: "Skrze malířské plátno se snažím zachytit realitu vlastního rodinného života způsobem, který by přesáhl v obecně platnou výpověď o mezilidských vztazích".

Více o autorce a výstavě naleznete
zde.

12.5.2008: Krajina Soňi Janošcové v Galerii Pod Svícnem

Soňa Janošcová v Galerii Pod Svícnem V sobotu 17. května v 17 hodin bude v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava obrazů Soni Janošcové s názvem Krajiny 2007/2008. Výstava, která navazuje na předchozí soubor diplomové práce Fragmenty krajiny z roku 2005 potrvá do 20. června 2008.      
  
Více o autorce a vystavovaných souborech naleznete
zde.

10.4.2008: Zuzana Čadová podruhé v Galerii Pod Svícnem

Zuzana Čadová Pod Svícnem V sobotu 12. dubna v 17 hodin bude v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava kreseb a soch Zuzany Čadové. Výstava potrvá do 12. května 2008. Zuzana Čadová již v Galerii Pod Svícnem s pozitivní odezvou vystavovala v roce 2006.

Bližší informace o autorce a výstavě naleznete
zde.

6.3.2008: Vernisáž Jana Bittnera

Jan Bittner v Galerii Pod Svícnem V sobotu 8. března v 18 hodin bude v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava maleb Jana Bitnera. Výstava potrvá do 11. dubna 2008. 
 
Jan Bittner je absolventem Ostravské Univerzity (oboru malba u Doc. Daniela Balabána akad. mal.) a v současné době studuje na Vysoké škole výtvarných umení v Bratislavě (obor restaurování malby).

7.2.2008: Fotografie z instalace a vernisáže Salonu Fáma

Pár momentek s instalace a vernisáže (i následného večírku) Salonu Fáma naleznete zde.

24.1.2008: Obrazy a odrazy Markéty Vlčkové a Natalie Pěrkové Knotkové

Přítelkyně Pod Svícnem Nenechte si v sobotu 2. února 2008 ujít zahájení výstavy umělecké skupiny "Přítelkyně", která představí obrazy a odrazy Markéty Vlčkové a Natalie Pěrkové Knotkové. Vernisáže, která začne v 18 hodin, doprovodí i živý hudební mix Duo Heinz. Obrazy budou jiskrné a barevné, s arabsko-africkým leitmotivem, hudba bude rytmická a v jakémkoli smyslu slova exotická. Výstava potrvá do 7. března 2008.   
     
Více o autorkách 
Markétě Vlčkové a Natalii Pěrkové Knotkové a výstavě zde.

6.1.2008: Účastníci letošního Salonu Fáma

Svá díla na téma Fáma představují na letošním Salonu Galerie Pod Svícnem tito umělci:

Libuše Pražáková, Petr Bařinka,Tomáš Lindovský, Tomáš Hrubiš, Adéla Kuchařová, Lukáš Henzl, Martina Šedová, Petra Nováková, Marek Pražák, Zdeňka Saletová, Radim Hanke, René Hábl, Ivo Sedláček, Pavel Preisner, Tamara Blažková, Lubomír Jarcovják, Eva Vavrečková, Terezie Kolářová, Jan Bittner, Zuzana Čadová, Tomáš Rozehnal, Löffelmannová, Oldřich Morys, Dagmar Čaplyginová, Željko Delič, Ivo Prokel, Tomáš Javora, Milan Biegon, Markéta Vlčková, Bohuslav Špaček, Edmond Chlum, Zuzana Ištvanová, Taťána Šedová, Zdeněk Janošec Benda, Markéta Prokopová

10.12.2007: Salon Fáma začíná v sobotu 15.prosince

Salon Fáma V sobotu 15. prosince v 19 hodin bude v Galerii Pod Svícnem (v Salónku na Pavlači) zahájena vernisáží v pořadí již pátá, každoroční kolektivní přehlídka Salon, tentokrát na téma Fáma. Výstava potrvá do 31.ledna 2008.  
 
Součástí vernisáže bude vystoupení Marka Pražáka s názvem Zpěvy pro Jana.
      
     
Konečný počet vystavujících a podoba výtvarných prací se jako každoročně do poslední chvíle vyvíjí. Tato otevřená a spontánní forma výstavy je volena záměrně. Výsledek býva překvapením pro všechny zúčastněné. V případě velkého zájmu budeme výtvarné práce instalovat do prostor celého Domu Pod Svícnem.         
        
Salon Fáma 2008 bude opět představen v souhrném katalogu. Dovolujeme si Vás upozornit, že katalogy z minulých Salonů jsou v omezeném počtu stále k dispozici v Antikvariátě Pod Svícnem.       
     
Letošnímu ročníku Salonu předcházely již čtyři kolektivní výstavy s tématy Slast, Barva, Portrét a Anděl.

7.11.2007: Vzory Adély Kuchařové

Adéla Kuchařová - pozvánka V sobotu 10. listopadu v 18 hodin bude v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava prací Adély Kuchařové s názvem Vzory. Výstava potrvá do 15.12.2007. 

Pedagožka Adéla Kuchařová (1977) studuje keramiku na SUPŠ v Ostravě, učitelství výtvarné výchovy na UP v Olomouci a dále v ateliéru intermediálních forem na OU v Ostravě. V letech 2000 - 2004 působila jako učitelka na Základní umělecké škole v Brušperku, v současnosti vyučuje výtvarné obory na SŠUP v Ústí nad Orlicí.

7.11.2007: Informace pro účastníky Salonu Fáma

Letošní  téma: Fáma 
Svoz děl:  čtvrtek 13.12. a pátek 14.12. od 9 do 18 hodin    
Díla je třeba dopravit do Antikvariátu Pod Svícnem, letos nebude zajištěna hromadná doprava z SUŠ Ostrava                
Vernisáž: v sobotu 15.12. od 19 hodin            
                
Důležité sdělení: každý účastník Salonu Fáma bude mít u díla nebo ještě lépe na jeho zadní straně napsáno 5 základních údajů - jméno, název díla, rok výroby, techniku a rozměry pro připravovaný katalog. Tyto informace zašlete také na e-mail Dagmar Čaplyginové:
info@dagmarin.cz a do předmětu napište Salon Fáma. Grafické listy, fotografie a digitální tisky přijímáme pouze v adjustované podobě.      
             
Přátelé, těšíme se na Vás a věříme, že i tentokrát budou díla svěží a čerstvá, zhotovena přímo pro Salon Fáma. Zároveň si Vás dovolujeme upozornit, že katalogy z minulých Salonu jsou v omezeném počtu stále k dispozici v Antikvariátě Pod Svícnem.

6.10. Výstava Portrét Brigity Glasnákové

Brigita Glasnáková V sobotu 6.října v 18 hodin bude v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava prací Brigity Glasnákové s názvem Portrét

Výstava potrvá do 10.11.2007. Více informací naleznete
zde.

12.9.2007: Komisař Pinzetta Petra Pavlána

Petr Pavlán Předtím to byla Planeta Inspiro, kde aktéři-kosmonauti nesli monitory místo hlav. Teď to jsou Příběhy komisaře Pinzetty. Petr Pavlán se v nich zvolna obtáčí kolem magického čísla 666. Pokud se v nich ale objevuje něco satanského, pak to je především tematizovaná banalita rozehrávaná ve stripových trhaných sekvencích, v nichž se nějaké „něco“ míchá se skutečným „nic“. Silně redukovaná akce s jednou či dvěma postavami a s často nepatřičnými rekvizitami. Pár políček, v nichž je barevnost omezena na černobílý rastr, s nímž si ale Pavlán pohrává skutečně ďábelsky brilantním způsobem. Martin Mikolášek, příloha EX časopisu REFLEX, 5.12.2007

28.7.2007: Prázdninová Afrika v Galerii Pod Svícnem

Od soboty 28. července vystavuje v Galerii Pod Svícnem fotografie Tomáš Boroš. Nevšední soubor s názvem Jak jsem chtěl koupit velblouda byl nafotografovan na barevný negativ v roce 1993 v Káhiře. Výstava potrvá do konce prázdnin.

22.6.2007: Vernisáž obrazů Pavla Ptáčníka

Pavel Ptáčník - pozvánka V pátek 22. června v 17 hodin proběhla v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáž výstavy obrazů Pavla Ptáčníka z podtitulem ANDĚLÉ A NINJOVÉ, SPOUSTA KLACKŮ, NIC MĚ NEMRZÍ....                 
                
Student Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity bude vystavovat své malby a kresby do 28. července 2007. Další informace naleznete
zde.

23.5.2007: Pořad České televize Kultura.cz se natáčel v Domě Pod Svícnem

Poslední ostravské vydání pořadu Kultura.cz se natáčelo v Domě Pod Svícnem. Přesněji řečeno jeho moderátorské vstupy :-). Budete-li mít zájem, můžete se na vydání z 12.5.2007, které se věnuje zejména Academia Film Olomouc podívat zde.

15.5.2007 - Marcin Giba - fotografie z kolekce POD POWIEKAMI

Pod powiekami V sobotu 19. května v 18 hodin bude v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava fotografií Marcina Giby z kolekce POD POWIEKAMI.           
          
Polský talentovaný absolvent Institutu Tvůrčí Fotografie Slezské Univerzity v Opavě bude vystavovat své fotografie do 22. června 2007          
   
Další informace naleznete
zde.

5.5.2007: Májový happening a Odhalení velkého kulového

Odhalený občan 1. května obohatila město Frýdek-Místek jedinečná událost s kulturně-společensko-osvětovým podtextem Odhalení velkého kulového, která změnila životy všech zúčastněných, podobně jako předešlé akce pořádané stejnou intelektuální frýdecko-místeckou klikou.     
   
Více informací o májovém happeningu a fotografie Ivana Korče, Katky Piechowicz a Petra Korče naleznete
zde.

13.4.2007: Cairo Terezie Kolářové od 15. dubna

Cairo Terezie Kolářové V neděli 15. dubna 2007 v 18 hodin bude v Galerii Pod Svícnem v salonku Pavlač vernisáží zahájena výstava obrazů Terezie Kolářové s názvem Cairo.         
             
Výstava, která představí velkoformátové malby potrvá do 19. května 2007. Více informací naleznete
zde.

6.3.2007: Martina Šedová a její fotografie

Martina Šedová - pozvánka V sobotu 10. března od 18 hodin bude v salonku Pavlač v Galerii Pod Svícnem vernisáží zahájena výstava fotografií Martiny Šedové. Slovem i hudbou se zúčastní také Štěpán Hulc s.r.o..     
     
Více o autorce a její aktuální výstavě naleznete
zde.

25.1.2007: V sobotu 3.února zahájí performance výstavu Lukáše Henzla

Lukáš Henzl - pozvánka V sobotu 3. února 2007 v 18 hodin bude v Galerii Pod Svícnem v salonku Pavlač vernisáží a doprovodnou performance zahájena výstava grafik a fotografií Lukáše Henzla s názvem Palubní deník OS/07/06/C6000.       
           
Výstava potrvá do 10. března 2007. Více informací naleznete
zde.

16.12.2006: Salon Slast představí díla 24 umělců

Svá díla na téma Slast představují na letošním Salonu Galerie Pod Svícnem tito umělci:

Jiří Másilko, Jaroslav Malík, Soňa Janošcová, Alena Musilová, Jan Bittner, Terezie Kolářová, Marek Pražák, Željko Delić, Dagmar Čaplyginová, Naděžda Friedlová, Tomáš Rozehnal, Brigita Glasnáková, Eva Pospíchalová, Zuzana Čadová, Adéla Kuchařová, Bohuslav Špaček, Martin Chovanec, Jiří Anders, Lýdie a Šárka Mikeskovy, Eva Jurčová, Jiří Hrdina, Oldřich Morys, Jaroslav Kocián

10.12.2006: Salon Slast začíná v sobotu 16.prosince

Salon Slast V sobotu 16.prosince v 19 hodin bude v Galerii Pod Svícnem (v Salónku na Pavlači) slavnostně zahájena vernisáží v pořadí již čtvrtá, každoroční kolektivní přehlídka Salon 2007, tentokrát na téma Slast. Výstava potrvá do 31.ledna 2007.                     
                      
Konečný počet vystavujících a podoba výtvarných prací se jako každoročně do poslední chvíle vyvíjí. Tato otevřená a spontánní forma výstavy je volena záměrně. Výsledek bývá příjemným překvapením pro všechny zúčastněné. V případě velkého zájmu budeme výtvarné práce instalovat do prostor celého Domu Pod Svícnem.   
  
Akce bude opět představena v souhrném katalogu.                 
                      
Minulý rok se přehlídky Salonu Barva se svými výtvarnými prácemi zůčastnil 36 umělců:   
   
Alena Musilová, Martina Šedová, Marek Pražák, Marta Kolářová, Eva Pospíchalová, Jiří Hrdina, Libor Novotný, Terezie Kolářová, Petr Raška, Tereza Dolanská, Jaroslav Malík, Eva Jurčová, Jana Koutníková, Soňa Jelínková, Jiří Másilko, Lubomír Jarcovják, Naděžda Friedlová, Marcela Václavíková, Pavel Preisner, Šárka Mikesková, Veronika Pobořilová, Jan Drozd, Táňa Šedová, Eva Konstantinidisová, Brigita Glasnáková, Aleš Uhlíř, David Moješčík – Mojda, Gabriela Maňáková – Neničková, Pavel Albert, Milan Biegoň, Soňa Janošcová, Bohouš Špaček, Adéla Kuchařová, Jan Bittner, Tereza Ručková, Željko Delič        
        
Více informací o minulém ročníku naleznete
zde.

Pozvánka na Salon Slast 2007 v tiskové kvalitě (.pdf)

31.10.2006: Informace pro účastníky Salonu Slast 2007

Svoz děl:  během pátku 15.12. od 9 do 18 hodin (Antikvariát Pod Svícnem)          
Vernisáž: v sobotu 16.12. od 19 hodin (čeká nás i hudební překvapení)          
          
Důležité sdělení: každý účastník Solonu Slast bude mít u díla nebo ještě lépe na jeho zadní straně napsáno 5 základních údajů - jméno, název díla, rok výroby, techniku a rozměry pro připravovaný katalog. Grafické listy, fotografie a digitální tisky přijímáme pouze v adjustované podobě.   
   
CD s kvalitní fotografií díla a výše uvedenými údaji vítáno !          
          
Přátelé, těšíme se na Vás a věříme, že i tentokrát budou díla čerstvá, zhotovena přímo pro Salon Slast, vybavená potřebnými informacemi a ne vyhrabaná ze šuplíku či archivu autora. Takováto díla lze z objektivního hlediska považovat při současném nemalém zájmu o akci a omezených prostorových možnostech galerie za značně znevýhodněna :-)          
          
Zároveň si Vás dovolujeme upozornit, že katalogy z minulého Salonu Barva jsou v omezeném počtu stále k dispozici v Antikvariátě Pod Svícnem.

23.10.2006: Vernisáž studentů Střední umělecké školy z Ostravy

Světla a zvuky zemí - SUŠ Ostrava V sobotu 11.listopadu 2006 od 19 hodin proběhne v Galerii Pod Svícnem v rámci oslav narozenin Domu Pod Svícnem vernisáž audiovizuálního projektu dnes již bývalých studentů Střední umělecké školy v Ostravě.   
  
Soubor fotografií a projekcí, který nese název Světla a zvuky země, vytvořili lonští maturanti v rámci mezinárodního projektu, kterého se zúčastnilo i dalších pět evropských zemí.   
  
Výstava potrvá do 16.prosince 2006. Více informací o projektu naleznete
zde.

1.10.2006: Naďa Friedlová vystaví cyklus Zásahy / Doteky 3

Naďa Friedlová V pátek 13.října 2006 v 18 hodin proběhne v Galerii Pod Svícnem vernisáž výstavy prací Naděždy Friedlové nazvaná Zásahy / Doteky 3.     
      
Pro autorku, která  již v minulosti v naší galerii vystavovala cyklus Viklany s velmi pozitivní reakcí ze strany návštěvníku, je výtvarná tvorba potřebou k udržení životní síly a duševní rovnováhy. Když se jí v životě něco dotkne, s něčím se potká, co si nedokáže sama pro sebe vyřešit, srovná se s tím ve své práci.    
    
Výstava potrvá do 11.listopadu 2006. Průvodní text k výstavě od Dagmar Čaplyginové a další informace naneznete
zde.

29.8.2006: Karolína Némethová a fotografie tří cyklů

Karolína Némethová - fotografie Během měsíce září (2.9.-7.10.2006) bude v Galerii Pod Svícnem vystavovat své fotografie Karolína Némethová.           
          
V Salonku Pavlač budeme moci shlédnout dva soubory - Václavák (2005) a Můj prostor (2004) a ve výlohách Antikvariátu Pod Svícnem část cyklu Plage L´Arinella (2006).    
 
Vernisáž výstavy proběhne ve sobotu 2.září 2006 od 18 hodin již tradičně v Salonku klubaru Pavlač.         
          
Více informací o mladé a  talentované fotografce, která své práce vystavovala např. ve Francii, Německu a Polsku, naleznete
zde.  

Doporučujeme také navštívit autorčin neobyčejný web
www.linanemy.com

16.7.2006: O prázdninách vystavují Barbora Štefková a Jarka Rybová

Barbora Štefková - Ostrava Během měsíce srpna se v Galerii Pod Svícnem představí Barbora Štefková a Jarka Rybová.     
    
První z vystavujících je od letošního roku studentkou Ostravské univerzity (IPUS) a bude se prezentovat volnou grafickou tvorbou. Druhá z vystavujících je odbornou učitelkou na SUŠ Ostrava a bude se prezentovat keramickou tvorbou, kterou se zabýva již 30 let.

Obě kolekce o generaci vzdálených autorek je možno vnímat jako samostatné celky.    
    
Více informací o
Barboře Štefkové a Jarce Rybové

1.7.2006: Katalog Salon Barva je na světě...

Katalog Salon Barva "Sbohem, umělci - malíři, již urovnáváte látky a barevné předměty v harmonické celky - čalouníci a modistky činí tak rovněž - zapoměli jste, že smysl barev je ve vás samých! Tak musíte jíti jej hledat!"    
    
František Kupka, Tvoření v umění výtvarném    
   
Katalog Salon Barva od dnešního dne do rozebrání limitované edice žádejte v Antikvariátě Pod Svícnem.

20.6.2006: Denisa Fialová vystaví kresby a malby

Od soboty 24.června vystavuje v Galerii Pod Svícnem malby a kresby Denisa Fialová. Více informací o autorce.

17.5.2006: Studenti SUŠ Ostrava podruhé v naší galerii

Střední umělecká škola Ostrava Po úspěšné výstavě z října a listopadu roku 2004 proběhne v době od 20.5.2006 do 24.6.2006 v prostorách Galerie Pod Svícnem opět kolektivní výstava prací studentů 3. a 4. ročníků Střední umělecké školy v Ostravě.  
 
Seznam vystavujících: Petra Malíková, Vendula Mikolášová, Jolana Šornerová, Eva Zelinová (keramika) a Jaroslava Homolová, Alena Šlesingerová, Barbara Širocká, Jana Macurová, Pavla Richterová (propagační grafika, barevný linoryt). 
     
Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 25.května 2006 od 18 hodin již tradičně v salónku klubaru Pavlač.              
             
Na výstavě jsou zastoupeny práce dvou z celkem šesti oborů vzdělání, kterým se na škole vyučuje - užité grafiky a tvarování keramiky. Těmi dalšími, z důvodu omezené výstavní kapacity neprezentovanými obory, jsou užitá malba, vědecká kresba a ilustrace, užitá fotografie a design.   
  
Více informací naleznete
zde.

12.5.2006: Výstava na podporu Centra pro mentálně postižené

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu dětských výtvarných prací z celostátní soutěže Cesta mráčkového dráčka. 

Vernisáž se uskuteční 22.května 2006 v 17.00 hodin ve vegetariánské restauraci Burfi v Domě Pod Svícnem na Farní 16 ve Frýdku. Během vernisáže vystoupí klienti ÚSP Pržno. 

Výstava se koná pod záštitou starostky města Frýdku-Místku, Ing. Evy Richtrové od 22.5. do 2.6.2006 a organizuje ji občanské sdružení Cesty k dětem.   
 
Finanční výtěžek z výstavy je určen na podporu arteterapie v dílnách Centra pro mentálně postižené ve Frýdku-Místku.

28.3.2006: Eva Pospíchalová a Veronika Pobořilová

Caffé & Dogs Dvě autorky, Eva Pospíchalová a Veronika Pobořilová, představí na společné výstavě nazvané „Caffé & Dogs“ dva oddělené a zároveň spojené soubory maleb, kaváren a psích příběhů. Součástí výstavy, jakýmsi předvojem, jsou sochy „Dáma s květy“ (epoxidová pryskyřice) a „Pink Dogs“ (kašírovaná sádra).    
    
Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 15.4. od 18 hodin v salónku klubaru Pavlač a potrvá do 20.5.2006. Více info
zde.

7.3.2006: Velmi jemné proudění Jiřího Másilka

Pozvánka na vernisáž Jiřího Másilka V pondělí 13. března 2006 v 18 hodin proběhne v Galerii Pod Svícnem vernisáž výstavy kreseb Jiřího Másilka, studenta Ostravské univerzity, nazvaná Velmi jemné proudění. Výstava potrvá do 15. dubna 2006.        
      
Více informací o autorovi a výstavě naleznete
zde.

1.2.2006: Vernisáž Zuzany Čadové proběhne v sobotu 4. února

Pozvánka na vernisáž Zuzany Čadové V sobotu 4. února 2006 od 18:01 hodin proběhne v Galerii Pod Svícnem (v salónku klubaru Pavlač) vernisáž výstavy kreseb a soch studentky Ostravské univerzity Zuzany Čadové.  Výstava potrvá do 11. března 2006.    
  
Více informací o autorce a výstavě naleznete
zde.

1.1.2006: Účastníci Salonu Barva 2006

Letošního Salonu Barva se účastní těchto 36 umělců:  
  
Alena Musilová, Martina Šedová, Marek Pražák, Marta Kolářová, Eva Pospíchalová, Jiří Hrdina, Libor Novotný, Terezie Kolářová, Petr Raška, Tereza Dolanská, Jaroslav Malík, Eva Jurčová, Jana Koutníková, Soňa Jelínková, Jiří Másilko, Lubomír Jarcovják, Naděžda Friedlová, Marcela Václavíková, Pavel Preisner, Šárka Mikesková, Veronika Pobořilová, Jan Drozd, Táňa Šedová, Eva Konstantinidisová, Brigita Glasnáková, Aleš Uhlíř, David Moješčík – Mojda, Gabriela Maňáková – Neničková, Pavel Albert, Milan Biegoň, Soňa Janošcová, Bohouš Špaček, Adéla Kuchařová, Jan Bittner, Tereza Ručková, Željko Delič

Fotky z vernisáže a další informace naleznete zde.

9.12.2005: Součástí vernisáže bude vystoupení kapely Jsme

Součástí zítřejší vernisáže Salonu Barva bude i vystoupení nové frýdecko-místecké formace Jsme (elektrická kytara, elektroakustická kytara, housle, zpěv).Kapela si odbude cca třetí veřejné vystoupení :-). Ovšem podle referencí se máme na co těšit. Forma je marginální, vítězí obsah ...

20.11.2005: Informace pro účastníky Salonu Barva

Přátelé, Salon Barva proběhne ve dnech 10.prosince 2005 až 31.ledna 2006. Svá díla, prosím, dopravte do Domu Pod Svícnem do pátku 9.12.2005 do 18 hodin. Nezapomeňte na nutné informace a podklady pro katalog výstavy (jméno autora, název díla, rok vzniku díla, technika, rozměry a u autorů fotografií a digitálních tisků i CD s dílem v maximální kvalitě).    
    
Grafické listy, fotografie a digitální tisky přijímáme pouze v adjustované podobě ! Odvoz děl a deinstalace bude probíhat od 1. do 3.2.2006.

6.11.2005: Salon Barva 2006 bude slavnostně zahájen v sobotu 10.prosince

Salon Barva V sobotu 10.prosince v 19 hodin bude v Galerii Pod Svícnem slavnostně zahájena vernisáží  a doprovodnou performance v pořadí již třetí, každoroční přehlídka Salon, tentokrát na téma Barva.          
         
Konečný počet vystavujících a podoba výtvarných prací se stále vyvíjí. Tato otevřená a spontánní forma výstavy je volena záměrně. Pevně věřím, že (tak jako minulý rok) bude výsledná výstava příjemným překvapením pro všechny zúčastněné. V případě velkého zájmu budeme výtvarné práce instalovat do prostor celého Domu Pod Svícnem.         
         
Minulý rok se přehlídky se svými výtvarnými prácemi zůčastnilo 31 a předloni 27 umělců. Dosavadní přislíbená účast slibuje i letos intenzivní zážitek (nejen z výstavy samotné). Akce bude opět představena v souhrném katalogu.

1.11.2005: Vernisáž prací Terezie Kolářové

V sobotu 5.listopadu od 18 hodin proběhne v salónku klubaru Pavlač vernisáž výstavy obrazů Vodní svět Terezie Kolářové. Více informací o autorce a výstavě naleznete zde.

24.9.2005: Vernisáž prací Anny Votrubové proběhne v pondělí 3.října...

Pozvánka na výstavu Anny Votrubové V pondělí 3.října od 18 hodin proběhne v salónku klubaru Pavlač vernisáž výstavy soch (sochy hlavonožců a polypa ze skla, umělého kamene a sádry) a obrazů (kresby úhlem a latexem na šedém papíru) Anny Votrubové.   
  
Více o autorce a výstavě naleznete
zde.

29.8.2005: Fotografie z vernisáže Milana Biegoně a Marka Malůška

Fotografie z vernisáže Milana Biegoně a Marka Malůška naleznete zde.

23.8.2005: Vernisáž výstavy Soni Janošcové proběhne v pátek 26.srpna

V pátek 26.srpna od 18 hodin proběhne v salónku klubaru Pavlač vernisáž výstavy obrazů Soni Janošcové spojená s "dernisáží" výstavy fotografických prací pánů Biegoně a Malůška. Po povedeném večírku, který následoval po hudební vernisáži předešlé výstavy se můžeme tedy dočkat jistě zajímavých vyvrcholení...

Více o výstavě naleznete
zde.

15.7.2005: Milan Biegoň a Marek Malůšek na společné výstavě

Milan Biegoň a Marek Malůšek V sobotu 23.července od 18 hodin proběhne v salónku klubaru Pavlač vernisáž společné výstavy fotografií Milana Biegoně a Marka Malůška.        
       
A jak uvádějí samotní autoři, důvodů pro veselý večírek bude hned několik. Za prvé: výstava Milana a Marka, za druhé: Milan má narozeniny, za třetí: vyměnili umění za radost a konečně za čtvrté: možná proběhne výstup legendární moravské bigbeatové kapely Mlatevňa...


Více informací o
Milanu Biegoňovi a Marku Malůškovi .

11.6.2005: Andrzej Marczuk vystaví své fotografie z Lisabonu

Andrzej Marczuk Polský student Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity Andrzej Marczuk vystaví v galerii od soboty 18.června svůj cyklus fotografií Lisabonu z roku 2002. Výstava bude zahájena vernisáží v neděli 26.června v 15 hodin. Více informací o autorovi naleznete na www.andrzejmarczuk.com

10.6.2005: Katalog Salonu Portrét

Katalog Salonu Portrét si nyní můžete přijít prohlédnout do Antikvariátu Pod Svícnem a v případě, že Vás osloví, si ho můžete za necelou stokorunu zakoupit.

4.4.2005: Libor Novotný a Pavel Albert na vernisáži 11.4.2005

Jibor Novotný V pondělí 11. dubna v 17 hodin bude v klubaru Pavlač zahájena výstava prací Pavla Alberta a Libora Novotného. Pavel Albert vystaví ve výlohách antikvariátu svůj komentář k proslulé Campbellově polévce Andyho Warhola nazvaný  "Albert versus Campbell". Libor Novotný pak představí v Salonku Pavlač své fotogramy s názvem "Ze stínu". Fotografie z vernisáže naleznete zde.

2.3.2005: Výstava fotografií Kristýny Moješčíkové nazvaná Bulharsko

Kristýna Moješčíková V sobotu 5.března 2005 bude v podvečer zahájena vernisáží výstava fotografií Kristýny Moješčíkové nazvána Bulharsko. Výstava potrvá do 9.dubna 2005.

Více o autorce
zde.

1.3.2005: Výstava Centra pro mentálně postiženou mládež

Dovolujeme si Vás pozvat na zahájení výstavy prací výtvarného kroužku dílen a denního pobytu Centra pro mentálně postiženou mládež, které proběhne dnes, 1.března 2005 od 16 hodin v etnorestaurantu Burfi v Domě Pod Svícnem za přítomností autorů. Výstava je prodejná a potrvá do 15.dubna.  

Více informací na:
www.etno.podsvicnem.cz

27.2.2005: Vloženy odkazy k jednotlivým výstavám

K části výstav v sekci "Program" byly vloženy odkazy "více >>", ve kterých se můžete dozvědět podrobnější informace o jednotlivých autorech a uskutečněných nebo připravovaných akcích...

20.2.2005: Zkušební provoz nových stránek galerie

Dnes byly zprovozněny zkušebně nové webové stránky Galerie Pod Svícnem. Některé sekce ještě nejsou plně zásobeny informacemi. Časem budeme doplňovat texty i fotodokumentaci týkající se výstav, které již proběhly a průběžně budeme stránky aktualizovat a rozšiřovat.

18.12.2004: Salon Portrét

Salon Portrét V sobotu 18.prosince byl v Domě Pod Svícnem zahájen vernisáží za osobní účasti většiny vystavujících tradiční Salon, tentokrát na téma Portrét. Minulý rok se přehlídky se svými výtvarnými prácemi Salonu zůčastnilo 27 umělců, letos 31. Akce bude představena v souhrném katalogu. Posouzení kvality už necháme na Vás :). 
 
 
Seznam autorů vystavujících na Salonu Portrét
 
Alžběta Landsbergerová, Kristína Moješčíková, Jiří Másilko, Jaroslav Malík, Jana Koutíková, Anna Votrubová, Soňa Janošcová, Branko Bišćan, Alena Musilová, Jan Bittner, Kateřina Popílková, Josef Mladějovský, Sergej Chouliko, Jan Drozd, Terezie Kolářová, Marek Pražák, Marta Kolářová, Željko Delić, Zdeněk Janošec-Benda, Dagmar Čaplyginová, Naděžda Friedlová, Tomáš Rozehnal, Brigita Glasnáková, Eva Pospíchalová, Milan Biegoň, David Moješčík-MojDa, Zuzana Čadová, Lada Tomčalová /6 let/, Veronika Slezáková /7 let/, Angelika Loderová /7 let/, Matěj Svoboda /6 let/.

zpět   |   nahoru   |   domů
 

 
 
administrace
970 996 / 5
       
Všechna práva vyhrazena / © 2008 Pod Svícnem o.s. / realizace nextWEB